ERCİYES

2024 Erciyes Kayak Merkezi Fiyatları

Türkiye kış tatili bakımından da oldukça bereketli bir yer olup birçok kayak merkezinin yer aldığı Türkiye’de kayak için gidilecek yerler arasında ilk sıralarda Erciyes yer alıyor. Erciyes kayak merkezi uygun fiyatları, ulaşım kolaylığı ve Kapadokya’ya olan yakınlığıyla, son yıllarda yerli ve yabancı kayak tutkunları arasında oldukça revaçta olan bir kış tatili rotası haline geldi. Bu yazımızda Erciyes kayak merkezi ile ilgili bilgileri bulacak, tatilini doğru planlayabileceksiniz.

Erciyes Kayak Merkezi kış aylarında yerli turistlerin haricinde yabancı turistleri de ağırlıyor, Bu bakımdan dünyaca ünlü bir kayak merkezine sahibiz diyebiliriz. Ayrıca bu yazımızın geniş anlatımlı videosunu @eniyigezirotasi Youtube kanalımızda izleyebilirsiniz.

Erciyes kayak merkezi nerede?

Kayseri il sınırları içerisinde yer alan Erciyes kayak merkezi, kent merkezine 25 kilometre, Kayseri Erkilet Havaalanı’na ise 30 kilometre mesafede bulunuyor. Kayak merkezi 3.916 metre yükseklikte bir alanda bulunmakla birlikte, kayak tesislerinin bulunduğu konumdaki yüksekliği 2.500 ile 3.500 metre arasında.

Konum Linki

Erciyes kayak merkezine nasıl gidilir?

Kayseri Havaalanı’na 25 dakikalık mesafede yer alan Erciyes Kayak Merkezi’ne ulaşım oldukça kolay olup, İstanbul aktarmalı farklı saatlerde uçak seferleri düzenleniyor. Ayrıca İlçe merkezinden gün içerisinde sıklıkla gerçekleşen minibüs seferleri ile ulaşabilirsiniz, Bunun yanı sıra Kaleönü ile Erciyes Kayak Merkezi arasında ise kayak sezonu boyunca devam eden otobüs seferleri de mevcuttur. Kişisel aracınızla gelecekseniz Hisarcık Kapı daha sakin olması sebebiyle daha tercih edilebilir bir konumdadır.

image - 2024 Erciyes Kayak Merkezi Fiyatları

Kayseri Erciyes kayak merkezi yol tarifi

En kolay güzergah, Kiralık araç veya transfer için Erciyes kayak merkezinin resmi siteleri üzerinden adresi üzerinden 0533, 254, 60, 64 telefon numarası ile WhatsApp ile iletişime geçebilir, en uygun kısa ve kolay yol tarifi hakkında destek alabiliyorsunuz.

image 1 - 2024 Erciyes Kayak Merkezi Fiyatları

Erciyes kayak sezonu ne zaman açılıyor

Türkiye’deki diğer kayak merkezlerine oranla Erciyes Kayak Merkezi’nde sezon daha erken açılıyor, Aynı zamanda kar oranı uzun süre yerde kaldığı için kış sezonu kapanışı da daha geç gerçekleşiyor. Aralık ayı başında açılan sezon Mayıs ayına kadar devam ediyor, Fakat yine de her sene sezon açılış tarihlerinde kar kalınlığına göre değişkenlik olabiliyor. 

Sömestr tatilinde ise en kalabalık sezonunu geçirmekte olup Yılbaşında ise birçok kayak merkezinin aksine uygun fiyatlarıyla ve sezon boyunca eksik olmayan karlı pistleriyle, alternatif bir yılbaşı seçeneği olabilir.

Bunun dışında, kayak tatilini daha keyifli hale getirmek ve kalabalıktan bir nebzede olsun uzak kalmak için, hafta içi bir tatil programı yapmakta fayda var, Bu sayede hem pistler hem de oteller daha az kalabalık olacağı için tatilin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Biletinizi aylar önce aldınız ve güzel bir kayak tatili yapmayı planlıyorsunuz. Fakat hava durumu sizi bu konuda endişelendiriyor olabilir. Paniğe gerek yok! Çünkü, Erciyes kayak merkezinin %75’i sezon boyunca suni kar takviyesiyle beslenmekte ve pistler kayak yapmaya hazır hale getirilmektedir.

Erciyes Kayak Merkezinin Pistleri

image 6 1024x562 - 2024 Erciyes Kayak Merkezi Fiyatları

Erciyes kayak merkezi farklı zorluk derecelerine sahip pistleriyle birçok kişiye hitap eder nitelikte olup, 102 kilometrelik 34 farklı pistten oluşan Erciyes kayak merkezinin 4 farklı kapısı bulunuyor. Hacılar, Develi, Tekir ve Hisarcık kapıları ile bu kadar büyük bir alanda en yoğun sezonda bile kalabalığı hissetmiyorsunuz.

Pistler, zorluk derecelerine göre kırmızı, siyah ve mavi olarak kategorilere ayrılmış bulunmakta ve tesislerle kapıların hepsi birbirine bağlanmaktadır, Ayrıca, kayak okulu ve kafeler de Tekir Kapı’da yer almaktadır.

En kısa pist 300 metre iken en uzun pist 2575 metre uzunluğunda olup bunun yanı sıra 2 adet profesyonel kayak pisti de bulunmaktadır ayrıca 3400 metreden 2200 metreye kadar kayma imkanı sunmaktadır. Pistlerde kask takma zorunluluğu var, Bununla birlikte, kayak merkezi ara ve ana istasyonlarda profesyonel güvenlik timleri tarafından sürekli izlenmektedir.

Erciyes kayak merkezi otelleri

Erciyes Kayak Merkezi, kent merkezine olan yakınlığıyla burayı ziyaret edecek olan misafirler için merkezde kalma alternatifini de sunmaktadır. Kayak merkezindeki oteller, Kayseri otellerine kıyasla bir tık daha pahalı diğer taraftan eğer merkezde kalıyorsanız otellerin kayak merkezine sağladığı sabah-akşam servisleriyle direkt olarak Hisarcık mevkine gelebilir burada bütün gün kaydıktan sonra otelinize geri dönebilirsiniz. Yani, Tatilinizi ister Erciyes merkezde ister Erciyes kayak merkezinde tercih edebilirsiniz.

image 8 - 2024 Erciyes Kayak Merkezi Fiyatları

İsteyenler dağ oteli isteyenler şehir oteli tercihinde bulunabiliyor, Otel fiyatları ortalama 2.000 TL ile 10.000 TL arasında değişiklik gösteriyor, Bu bakımdan tatilini planlarken oteller ile ilgili detaylı bilgi almanızda fayda var. Erciyes Kayak Merkezi’nde konaklayabileceğiniz birkaç otel önerisi verelim.

 1. Radisson Blu Hotels
 2. Mirada Hotels & Resorts
 3. X-Mountain Lodge Erciyes
 4. Magna Hotels
 5. Library Hotel Erciyes

Erciyes giriş ücreti ne kadar?

Erciyes kayak merkezinde teleferik ücretleri diğer kayak merkezlerine kıyasla uygun fiyatları ile dikkat çekiyor. Öncelikle skipass nedir biraz bundan bahsedelim. Skipass, kayak merkezlerinde snowboard veya kayak yapmak için pist ve telesiyej kullanımına izin veren bir bilet/kart sistemi. Bu kartı kullanarak teleferik, teleski ve telesiyej gibi ulaşım sistemlerinden faydalanabilirsiniz. Sezon boyunca kullanabileceğiniz tüm pistlerde geçerli tek bilet uygulaması var. Sınırsız skipass şeklinde değil 1,7,14 binişlik gibi.

2023-2024 kış sezonunda Erciyes Kayak Merkezi’ne gidecek olanlar için bir fiyat araştırması yaptık. Buna göre Erciyes Kayak Merkezi 2024 ücretleri şöyle: 

 • 1 çıkış 13 yaş ve üzeri bilet fiyatı: 60 TL
 • 7 çıkış 13 yaş ve üzeri bilet fiyatı: 300 TL
 • 14 çıkış 13 yaş ve üzeri bilet fiyatı: 430 TL
 • 30 çıkış 13 yaş ve üzeri bilet fiyatı: 830 TL
 • 50 çıkış 13 yaş ve üzeri bilet fiyatı: 1200 TL
 • 1 çıkış 0-12 yaş ve üzeri bilet fiyatı: 45 TL
 • 7 çıkış 0-12 yaş ve üzeri bilet fiyatı: 250 TL
 • 14 çıkış 0-12 yaş ve üzeri bilet fiyatı: 350 TL
 • 30 çıkış 0-12 yaş ve üzeri bilet fiyatı: 650 TL
 • 50 çıkış 0-12 yaş ve üzeri bilet fiyatı: 950 TL
 • Yürüyen bant 5 çıkış bilet fiyatı: 80 TL
 • Yürüyen bant 10 çıkış bilet fiyatı: 150 TL
 • Hacılar Kapı ve Hisarcık Kapı yürüyen bant ücreti %50 indirimlidir.
 • Zirve tırmanış 1 çıkış ücreti: 50 TL
 • Çocuk oyun alanı ücreti: 50 TL
 • Günlük kiralık dolap ücreti: 50 TL
image 7 - 2024 Erciyes Kayak Merkezi Fiyatları

BİLETLEME GENEL KURALLARI

 • Kayak bileti fiyatlarına kart bedeli dahildir.
 • Biletler art arda kullanılamaz. Beş dakika ara ile kullanılabilmektedir. Her kayakçı biletini almak zorunda olup, paylaşımlı bilet kullanılmamaktadır.
 • Kullanılmayan binişler ve biletler bir sonraki sezona devredilemez. Kayakçı biletleri ile tesislere yaya olarak binilemez.
 • Satılan biletlerin iade ve değişimi yoktur. Biletin kaybedilmesi veya herhangi bir şekilde zarar görmesi durumunda, bilet üzerinde yer alan seri numarasını gösteren bilgi fişinin ibrazı halinde kart yenileme işlemi 40 TL karşılığında gerçekleştirilecektir. Seri numarası paylaşılmayan biletlerin yenilenmesi mümkün değildir.
 • Yaya biletlerinde 0-12 yaş grubu ücretsizdir. 7-12 yaş grubu çocuk bileti / 13 yaş ve üzeri yetişkin olarak biletlendirilir.
 • Kayakçı biletlerinde 0-12 yaş grubu çocuk bileti / 13 yaş ve üzeri yetişkin olarak biletlendirilir.
 • Olumsuz hava şartları, engellenemeyen arızalar ve öngörülemeyen durumlarda gün içerisinde tesisler kapatılma mecburiyetinde kalındığında bilet iadesi kabul edilemez. Kullanıcı o bileti başka bir günde kullanım hakkına sahiptir.. Başkalarının güvenliğini tehdit edecek şekilde davranış içerisinde bulunanların biletleri iptal edilir pist ve tesisleri kullanması yasaklanır.
 • Her misafir istenildiğinde biletlerini görevli personele ibraz etmekle yükümlüdür. Sahte veya geçerliliğini yitirmiş bilet kullanım tespitinde cezai işlem uygulanır.

Erciyes kayak merkezinde kayak ekipman ücretleri ne kadar?

Kayak ve snowboard sporlarını yaparken uygun ekipman kullanmak oldukça önemli, kendi ekipmanınız yoksa kayak merkezlerinin ve otellerin birçoğunda ekipman kiralama ve satın alma hizmeti veriliyor. Bu noktada Erciyes Kayak Merkezi’nde Zümrüt Mega Kiralama, Hilton Ski Lounge, Zümrüt Tekir Kapı olmak üzere 3 farklı lokasyondan faydalanabilirsin.

2024 ekipman kiralama ücretleri

 • Kayak takımı kiralama: 200 TL
 • Snowboard takımı: 250 TL
 • Pantolon+mont: 150 TL
 • Eldiven: 50 TL
 • Gözlük: 50 TL
 • Kask: 50 TL

Erciyes kayak merkezinde ders ücretleri ne kadar?

Erciyes Kayak Merkezi’nde hem yetişkinler hem çocuklar için kayak dersleri mevcut, Bunun yanı sıra grup eğitimleri ve sömestr tatiline özel eğitim programları bulunmaktadır. Ayrıca profesyonel eğitmenlerle her yaş grubuna ve seviyeye yönelik eğitimler verilmektedir, Bu sayede hem teknik hem de uygulamalı olarak başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar kendinizi geliştirme imkanına sahip olabilirsiniz.

2024 kayak dersi ücretleri

 • Tek kişi için 1 saat 900 TL
 • 2 kişi için ücretler 1.400 TL’ye kadar düşerek daha avantajlı bir fiyat sunuyor.

Erciyes kayak merkezi Yeme-İçme

Tüm gün kayak yaptınız ve artık yoruldunuz, şimdi sırada günün yorgunluğunu atabileceğiniz, lezzetli yemekler yiyebileceğiniz aynı zamanda bütçe dostu bir yer arıyorsunuz. Kayseri mutfağının kendine has sucuğu, pastırması, mantısı, yağlaması, katmeriyle damaklarınızı şenlendirebilirsiniz.

image 9 1024x672 - 2024 Erciyes Kayak Merkezi Fiyatları

Kayseri Belediyesi’nin işlettiği Kardanadam Kafe Restaurant’a uğrayabilirsiniz. Restoran 3 bölümden oluşuyor: Fast food, alacarte Kayseri mutfağı ve fırın kısmı. Fiyatlar makul ve sunumlar güzel. Tek eksi yanı saat 17’de kapanıyor olmasıdır, Burada güzel bir yemek yiyebilir ardından sıcak bir şeyler içebilirsiniz.

Tekir girişinde büyük restoranların yanı sıra Hacılar kapısı ve Hisarcık kapı mevkilerinde de restoran ve kafeler bulunmakta. Ayrıca, dağın çeşitli istasyonlarında da kafe ve restoranlar mevcut.

Eğer yeme – içme için çok fazla zaman ayırmak istemiyor ayaküstü bir şeyler atıştırayım diyorsanız kayak merkezinin tamanında sucuk/köfte ekmek yiyebileceğiniz yemek istasyonları bulunmakta.

Fiyatlar diğer kayak merkezlerine oranla daha makul bir oranda fakat daha ekonomik olmasını tercih ediyorsanız yanınızda termosunuzu yanınızda getirerek çayınızı-kahvenizi içebilir, Tekir bölgesinde bulunan ücretsiz piknik alanlarında ise barbekü yapabilirsiniz.

Erciyes kayak merkezinde yapılacaklar

Erciyes’te ayrıca teleferikle yüksek noktalara çıkarak buradan kızak kiralayabilir ve aşağıya inerken manzaranın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise karda yürüyüş yapmak olabilir. Kayak pistlerinden ayrılmış yürüyüş parkurlarında kendinizi doğanın kollarına bırakıp dağ manzarası izleyebilirsiniz.

Erciyes Kayak Merkezi’ndeki Uygun fiyatlı kayak merkezleri ve spor akademileri sayesinde, eğer daha önceden kayak ya da snowboard eğitiminiz yoksa bile ilk adımı Kayseri’de atabilirsiniz.

Kayak merkezinde ATV, kar motoru, kar bisikleti ya da safari gibi farklı aktiviteleri mutlaka deneyin. Özellikle kalabalık bir arkadaş grubunuz ya da ailenizle beraber Erciyes Kayak Merkezi’ne gelirseniz bu tarz kış sporlarının tadını daha fazla çıkartabilirsiniz.

Erciyes eteklerinde yer alan Hürmetçi Köyü’nde yetişen yılkı atlarını yakından görebilir ve muhteşem manzaralara tanıklık edebilirsiniz.

Kış sporlarıyla eğlenceyi bir araya getiren Red Bull Jump and Freeze çeşitli şovlar ve eğlenceli kostümlerle kış sporlarına Erciyes’te renk katıyor. Yaratıcılığını gösterip kendi tasarladıkları kostüm ve ekipmanlarla 50 metrelik pistten kayıp, rampadan uçarak en havalı atlayışını sergileyen yarışmacılar, soğuğa meydan okuyarak buz gibi suya atlıyor. 

image 3 - 2024 Erciyes Kayak Merkezi Fiyatları

Kayseri yoluna çıkmadan önce kilo vermenizi öneririz. Çünkü Kayseri’de yiyeceğiniz yiyecekler, sucuk-ekmekler ve hamur işleri birbirinden lezzetlidir. Sömestr tatilinde her gün gece kayağı yapılıyor. Normal zamanlarda da cuma ve cumartesi akşamları kayak etkinliği düzenleniyor.

Kış sporlarındaki dünya trendlerini Türkiye’ye getirerek ilklere imza atan Kayseri Erciyes A.Ş., 2017 – 2018 ve 2019’da düzenlediği ve son dönemin gözdesi olan Kar Voleybolu Avrupa Kupası’na ev sahipliği yaparak ülkemizi kar voleybolu ile ilk kez tanıştırdı.

image 4 1024x625 - 2024 Erciyes Kayak Merkezi Fiyatları

Elbette hepimiz Erciyes Dağı’na kayak yapmak, kar topu oynamak ve teleferik ile sonsuzluğa doğru süzülmek için tercih ediyor. Fakat Erciyes Dağı’nda yapılacak etkinlikler sadece bunlarla sınırlı değil. Özellikle bahar aylarında doğa yürüyüşleri yapabilir, tertemiz dağ havasında ruhunu dinlendirebilirsiniz. Fotoğrafçılığa da ilgi duyuyorsanız Erciyes Dağı manzarası tam size göre. Bahar çiçeklerinin enfes renkleri, göz kamaştıran güzellikleri sizleri bekliyor. 

Erciyes Kayak Merkezi Çocuk Oyun Alanları

Hacılar ve Tekir Kapıda bulunan çocuk oyun alanları, Hacılar Kapıda bulunan bebek bakım odası, soyunma odaları ve kiralık dolaplar, Hacılar ve Tekir Kapıdaki tırmanma duvarları, son yıllarda büyük bir heyecanla kullanılan Zipline Hacılar kapıda hizmet vermektedir.

image 2 1024x682 - 2024 Erciyes Kayak Merkezi Fiyatları

Erciyes kayak merkezi İletişim

Erciyes Mah. Erciyes Bulvarı, Tekir Yaylası No:11 Melikgazi Kayseri, Türkiye  

E-Posta: [email protected] Danışma: +90 352 342 3917 İdari: +90 352 222 8966

Bir yazımızın sonuna geldik, bu harika kayak merkezi hakkında soru ve görüşlerinizi yorum kısmına bırakmayı unutmayınız, ayrıca Youtube kanalımıza abone olarak bizlere teşekkür edebilirsiniz.  Herkese iyi tatiller dileriz 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu