Çocuklara Özel

BaBaLu Eğlence Parkı – Başakşehir

Günümüzün değişen çevresel koşulları, çocukların yoğun eğitim temposu, bilgisayar ya da televizyon başında geçirilen fazla zaman, fiziksel aktivitelerden yoksun bir nesil yetişmesine neden oluyor ve aynı zamanda çocuk-ebeveyn arasında bir çatışmayı da beraberinde getiriyor.

Bu parkta çocuklarınız enerjilerini harcamaları ve güzel arkadaşlıklar edinmeleri için kurulan bu harika park çeşitli oyun alanları ile çocuğunuz muhteşem bir gün geçirebilir.

Parkın amacı çocukların bedenlerini tümüyle kullanarak vücutlarının sınırlarını tanıma imkanını yaratmak aynı zamanda deşarj olabilmelerini sağlamak ve eğlendirmek.

GEZİ ROTASI YOUTUBE KANALIMIZ

Parkın son derece güvenli oyun alanlarında çocuklar velileri olmadan zaman geçiremiyorlar. Oyun alanları ne kadar güvenilir olsa da çocukları güven altında tutmak adına altı kaymayan silikon çorap giymeleri isteniyor. Bu şekilde çocuklar herhangi bir düşme veya kayma riski yaşamadan rahatlık ile oynayabiliyorlar.

BaBaLu Eğlence Parkı Neler Var?

Parkın içerisinde çocukların hoşuna gidebilecek her türlü oyun alanı mevcut. Aynı anda 300 çocuğa hizmet verebilen Babalu, 3 katlı Oyun Kulesi, Mini Go-kart pisti, Beşli trambolin, Volkanik tırmanma dağı, Zıplama kulesi, Airhockey masası, daha küçük çocuklar için tasarlanan 60 m²’lik Mini bir Oyun Alanı sunuyor.

Go-Kart alanı, kaydıraklar, tırmanma alanları ve çeşitli zıplama alanları mevcut. Çocuklar parkın içerisinde edindikleri arkadaşları ile hem sosyalleşiyorlar hem de oyun oynayarak fazla enerjilerini üstlerinden atıyorlar. Parkın içerisinde birbirinden farklı 20 adet oyun alanı mevcuttur. Bu oyun alanlarının her biri çeşitli aktiviteler içerir. Bunlar genellik ile zıplama, tırmanma gibi hareketlerdir.

image 6 - BaBaLu Eğlence Parkı - Başakşehir
Süleyman Çelebi Caddesi Arterium 2. Bölüm No: 13/A Arterium Alışveriş Caddesi Başakşehir – İstanbul

Acıktığınızda, oyun alanının hemen yanındaki Babalu Kafe’ de, siz ve çocuklarınız için özel olarak hazırlanmış menülerle sağlıklı ve ev yapımı yiyeceklerin tadını çıkarabilirsiniz.

image 7 - BaBaLu Eğlence Parkı - Başakşehir
BABAKU KAFETERYA

BaBaLu Eğlence Parkı Giriş Ücreti 2023

1 SAATLİK OYUN: 150 TL (HER GÜN)

2 SAATLİK OYUN 200 TL ( HER BİR EK SAAT: 50 TL)

BABALU KART’A ÜYE OLAN ÇOCUKLAR, OYUN ALANINDA SAAT SINIRLAMASI OLMADAN ÖZGÜRCE VAKİT GEÇİREBİLİYOR.

KART ÜYELİĞİ: 1-12 YAŞ 1 AYLIK ÜYELİK: 1200 TL

image 8 - BaBaLu Eğlence Parkı - Başakşehir
GO KART ALANI

BaBaLu Eğlence Parkı Ziyaret Saatleri 2023

BaBaLu’yu ziyaret etmek istiyorsanız Cuma ve Cumartesi günleri 12:00 ile 22:00, haftanın diğer günleri ise 12:00 ile 20:00 parkın açık olduğunu hatırlatma isteriz. Aynı zamanda tatil ve bayramlarda parkın kapanış saati 22:00 olmaktadır.

BaBaLu Eğlence Parkı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Park İstanbul ilinde ve Başakşehir ilçesinde yer almaktadır. Haftanın her günü hizmet veren Babalu Aktif Eğlence Parkı; Başakşehir’deki Arterium Alışveriş Merkezi içinde olup Aracınız ile veya Başakşehir otobüsleri ile parka ulaşım mümkündür. Taksim bölgesinden 89C ile ve Bakırköy bölgesinden 98 numaralı otobüsler ile parka kolaylık ile ulaşım sağlanabilmektedir. Kendi aracı ile gelen bireyler ise etrafında kolayca araçını park edece yerler bulabilirler.

image 9 - BaBaLu Eğlence Parkı - Başakşehir
0-3 Yaş Oyun Alanı

Değerli yorum ve görüşlerinizi bekliyoruz. Ayrıca Gezi Rotası Youtube kanalımızdan Babalu Eğlence Park videomuzu izleyebilirsiniz 🙂

5 Yorum

  1. Bir buçuk yaşındaki bebeğin yanında ebeveyn de içeri giriyorumu yoksa sizmi ilgileniyorsunuz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu