Anadolu BölgesiHASEREK

BİNGÖL HASEREK KAYAK MERKEZİ 2024

Haserek Dağı’nın eteklerinde bulunan ve 178.000 metrekare alan üzerine kurulu merkez, kış tatili için en güzel adreslerden ve özellikle yakın şehirlerde yaşıyorsanız mutlaka görmek isteyeceğiniz yerlerden biridir.

Aynı zamanda kış sporlarına uygun nitelikte karın yaklaşık 5 ay boyunca dağda kalması sebebiyle uzun soluklu bir kış tatili seçeneği olarak dikkat çekmektedir.

YOUTUBE KANALIMIZ

Haserek Kayak Merkezi Pist Haritası ve Uzunluğu

178.000,00 metre kare alan üzerine kurulu olarak hizmet veren kayak tesisi içerisinde 3 farklı pist bulunmaktadır. Haserek Kayak Tesisi içerisinde yer alan kayak pistlerinin uzunlukları şu şekildedir;

  • Telesiyej Pisti: 1200 metre.
  • Teleski Pisti: 1000 metre.
  • Baby Lift Pisti: 200 metre.

Yılın 5- 6 ayında kar kalınlığının azalmadığı kayak tesisi 2 bin 500 rakımlı Haserek Dağı eteklerinde bulunmaktadır. Amatör, yarı amatör ve profesyonel olarak kayak aktivitesi gerçekleştiren misafirlere hizmet veren kayak merkezinde yeni kayak yapmayı öğrenenler için küçük çaplı kızak pist ide hizmet vermektedir. Ancak pistler biraz bakım istiyor.

Haserek KAYAK MERKEZİ TELESİYEJLERİ

Kayak merkezinde; teleski (1000 m), telesiyej (1200 m) ve baby lift (200 m) mekanik sistemleri bulunmaktadır.

image 23 1024x651 - BİNGÖL HASEREK KAYAK MERKEZİ 2024

Haserek Kayak Merkezi Otelleri ve Konaklama

Haserek Kayak Tesislerinde konaklama olanağı mevcuttur. 35 oda ve 70 kapasiteye sahip konaklama olanağından faydalanabilirsiniz. Konaklama fiyatları hakkında kayak merkezi ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca Bingöl’de günübirlik kayak yapmak ve Bingöl’ü gezmek isteyenlerin de konaklama yapabileceği çok sayıda olanak bulunmaktadır. Bingöl şehir merkezinde ve bazı ilçe merkezlerinde; otel, bungalov ev, pansiyon evler, günlük ve haftalık kiralık daireler ile dağ evleri, ahşap evler ve kamp işletmeleri bulunmaktadır. Dilediğiniz konaklama olanağını tercih edebilirsiniz.

Haserek Kayak Merkezi Ne zaman Açılıyor ?

Hesarek Kayak Merkezi’nin Ocak ayın başında açıldığını ve, nisan ayına kadar sezonun sürdüğü belirtmekte fayda var.

Haserek Kayak Merkezi Nerede Ve Nasıl Gidilir?

Haserek kayak merkezi, Bingöl merkeze yaklaşık olarak 34 kilometre mesafede olup Dikmen Köyü sınırları içerisinde 2 bin 238 rakımlı Haserek Dağı eteklerinde bulunmaktadır.

Haserek kayak merkezi, Bingöl Havalimanı’na yaklaşık olarak 40 kilometre, Elazığ Havalimanı’na ise 110 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Havayolu ile gelenler servis hizmetleri ya da taksi kiralama seçenekleri ile kayak merkezine ulaşabilecekleri gibi havaalanından araç kiralama seçenekleri ile yola çıkabilirler. Özel aracı ile aileleri, arkadaşları ile Haserek kayak merkezine gelmek isteyenler Elazığ-Bingöl yol güzergahını takip etmeli ve yol üzerinde bulunan tabelaları izlemelidir. Böylelikle rahat bir şekilde kayak merkezine ulaşabilirler. Ancak yollar hem virajlı hem de bazen temizlenmediği için kış lastikleri ile sağlamanızı öneririz.

image 24 1024x682 - BİNGÖL HASEREK KAYAK MERKEZİ 2024

Haserek Kayak Merkezi Fiyatları 2024

Bingöl Haserek Kayak Merkezi skipass ücretleri şu şekildedir; Teleferik tek biniş 10 TL, Telesiyej tek biniş 10 TL, Gün boyu Kullanım Ücreti: 50 TL, Kızak Kiralama saatlik 30 TL gibi fiyatları mevcuttur.

Haserek kayak merkezine ne zaman gidilir? 

Sezon boyunca mutlaka size uygun bir zaman denk getirebilirsiniz. Tavsiyemiz hafta içi ziyaret etmenizdir zira hafta sonları oluşan yoğunlukla otopark sıkıntısı yaşanabiliyor.

2024 Haserek Kayak Merkezi Ekipman Fiyatları

Dilerseniz kendinize ait kayak ekipmanı ile kayak yapabilir, dilerseniz kayak tesisinden kayak ekipmanı kiralaması yapabilirsiniz.

  • Kayak takımı kiralama ücreti: 200₺
  • 1 saatlik kullanım için kızak kiralama ücreti: 30₺

Adres: Recep Tayyip Erdoğan, Kardelen Cd., Merkez/Bingöl Telefon: 0505 915 62 99 telefon numarasından bilgi alabilirsiniz. Ayrıca tesiste kayak eğitimi ile herhangi bir bilgi alamadık yani olmayabilir bilginiz olsun.

Haserek kayak merkezi Yeme – İçme

Kayak merkezinde oteller tam pansiyon veya yarım pansiyon şeklinde hizmet veriyor. İsterseniz belli bir ücret ödeyerek otelin açık büfelerinden de faydalanabilirsiniz.

Otel’in hemen önünde bulunan Cafe’de birçok ızgara çeşidi (tost, sucuk- köfte ekmek, tavuk şiş, et şiş, kanat, et döner, tavuk wrap, cheesburger, hamburger, patates, çorba, sahlep, ve içeçekler bulunuyor.

image 25 1024x583 - BİNGÖL HASEREK KAYAK MERKEZİ 2024

Haserek Kayak Merkezi Aktiviteler

Kayak gösterisi, konser, halk oyunları, halat çekme yarışı ve kızak çekme yarışı gibi etkinlikler yapılıyor. Yine festival alanında katılımcılara sucuk ekmek ve çeşitli ikramlarda bulunuyorlar. Bunların dışında , Amatör, yarı profesyonel ve profesyonel kayak yapabilirsiniz, Manzara fotoğrafları çekebilirsiniz, Sıcak yemek ve sıcak içecek hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Haserek Kayak Tesisleri İletişim ve Adres Bilgileri

Telefon: 04262312040 numaradan detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bu konuma tıklayarak direk gidebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu