ERCİYES

Erciyes Kayak Merkezi Nerede Kalınır?

Doğayla iç içe geçmiş eşsiz rotalarında tam gün kayak ve termal keyfi yaşayacağınız o adreslerde haftanın yorgunluğunu üzerinizden atabilir, yeni haftaya daha zinde başlayabilirsiniz. Kartpostallardan fırlamışçasına bir güzelliğe sahip Erciyes Dağı’nın eteklerinde yer alan Erciyes Kayak Merkezi’ne hoş geldiniz.

image 58 1024x563 - Erciyes Kayak Merkezi Nerede Kalınır?

Erciyes Kayak Merkezi Nerede?

Kara Yolu için;

Otobüs firmalarının haftanın her günü sefer düzenlediği şehrin, bazı merkezlere uzaklığı kilometre ve süre cinsinden aşağıdaki gibi:

  • Kayseri şehir merkezi ile Erciyes arası 25 km ve yaklaşık yarım saat,
  • İstanbul şehir merkezi ile Erciyes arası 770 km ve yaklaşık 8 saat 30 dakika,
  • Ankara şehir merkezi ile Erciyes arası 330 km ve araçla yaklaşık 3 saat 45 dakika,
  • İzmir şehir merkezi ile Erciyes arası 840 km ve araçla yaklaşık 10 saat,

Hava Yolu için;

Erciyes Dağı ile Kayseri Erkilet Havalimanı arasında 27 kilometre mesafe var. Havalimanına haftanın her günü İstanbul ağırlıklı seferler düzenleniyor. Haftanın belirli günlerinde ise İzmir gibi şehirlerden Kayseri’ye direkt uçuşlar da mevcut. Havalimanı transferi için özel turlar otobüs ayarlayabilirken; toplu taşıma isteyenleri minibüs seçeneği bekliyor.

erciyes 4 500x311 - Erciyes Kayak Merkezi Nerede Kalınır?

Demir Yolu için;

Kayseri için geçerli ulaşım yollarından biri de demir yolu. Kayseri Tren Garı’na her gün Adana yönünden Erciyes Ekspresi ile ulaşılabilir.

Ankara yönünden ise; Doğu Ekspresi, Güney Kurtalan Ekspresi ve Van Gölü Ekspresi adlarındaki ana hat trenleri Kayseri’de gara uğrayarak güzergahlarına devam ediyor.

Ankara ile Kayseri arasındaki yakınlık avantajı, kısa bir demir yolu yolculuğu seçeneği ile de kendisini gösteriyor diyebiliriz.

Kayseri Erciyes Kayak Merkezi - Erciyes Kayak Merkezi Nerede Kalınır?
Kayak Merkezin Genel Görünümü

Erciyes Kayak Kursu Fiyatları 2023

Erciyes Kayak Merkezi sınırlarında konaklayabilir ve pistlerden de faydalanabilirsiniz. Dilerseniz Erciyes Kayak Merkezi’ne günübirlik de giriş yapabilirsiniz. Fiyatlar ise diğer kayak merkezlerine göre oldukça makul.

1 Kişi 250 TL

2 Kişi 320 TL

3 Kişi 420 TL

4 Kişi 480 TL

5 Kişi ve üstü kişi başı 100 TL

Erciyes Kayak Kiralama 2023

Kayak Takımı (Kayak, Ayakkabı, Baton) fiyatı: 100 TL

Kayak kıyafeti kiralama fiyatı: 100

Kayak gözlüğü kiralama: 20 TL

Kask kiralama ücreti: 20 TL

Snowboard kiralama ücreti: 100 TL

erciyes kayak merkezi k%C4%B1zak - Erciyes Kayak Merkezi Nerede Kalınır?
Ekipman Kiralama

Erciyes Yapılacak Aktiviteler

Seyahatiniz sırasında yolunuz Erciyes’e düştüyse ya da kayak tatilinizi Erciyes’te geçirmeye karar verdiyseniz Erciyes’te neler yapılır diye merak ediyor olabilirsiniz. Gelin Erciyes’te yapılacak aktiviteler nelermiş beraber bakalım.

  • Erciyes Kayak Merkezi’ndeki Uygun fiyatlı kayak merkezleri ve spor akademileri sayesinde, eğer daha önceden kayak ya da snowboard eğitiminiz yoksa bile ilk adımı Kayseri’de atabilirsiniz.
  • Kayak merkezinde ATV, kar motoru, kar bisikleti ya da safari gibi farklı aktiviteleri mutlaka deneyin. Özellikle kalabalık bir arkadaş grubunuz ya da ailenizle beraber Erciyes Kayak Merkezi’ne gelirseniz bu tarz kış sporlarının tadını daha fazla çıkartabilirsiniz.
  • Erciyes eteklerinde yer alan Hürmetçi Köyü’nde yetişen yılkı atlarını yakından görebilir ve muhteşem manzaralara tanıklık edebilirsiniz.
  • Kayseri yoluna çıkmadan önce kilo vermenizi öneririz. Çünkü Kayseri’de yiyeceğiniz yiyecekler, sucuk-ekmekler ve hamur işleri birbirinden lezzetlidir.
1609752882 - Erciyes Kayak Merkezi Nerede Kalınır?
Erciyes At Çiftliği

Erciyes Kayak Merkezi’nde Konaklama

Kış aylarının gelmesi bahanesiyle hemen Erciyes’teki 2 günlük yerinizi ayırtabilirsiniz. Çok uygun fiyatlar ile konaklama imkanı sağlayan Ace Hotel Erciyes, özellikle erken rezervasyon yaptıran müşterilerine büyük indirimler sunuyor. Bu nedenle otel rezervasyonlarınızı mutlaka Aralık ve Ocak aylarından önce yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

magna hotel genel 696x309 - Erciyes Kayak Merkezi Nerede Kalınır?
Erciyes Kayak Merkezi Konaklama

Erciyes Kayak Merkezi’nde Kayak Pistleri

Yeni başlayanlar, orta düzeyde kayak bilgisi olanlar ve profesyoneller olarak ayrılmış tam 31 adet pist mevcut Erciyes’te.  Bu pistlerden 11 tanesi başlangıç aşamasında olanlar, 16 tanesi orta seviye, 4 tanesi de profesyoneller için. Biraz önce bahsettiğimiz uzun kayak sezonun yanında her seviye için birden fazla piste sahip olmasıyla da uluslararası bilinirliği olan bir yer burası.

erciyes 5 500x329 - Erciyes Kayak Merkezi Nerede Kalınır?
Erciyes Kayak Merkezi Kayak Pisti

Erciyes Kayak Merkezi İçin Tavsiyeler

Erciyes Kayak Merkezi tam 2100 metre yükseklikte. Yani çok soğuk. O yüzden ilk ve en önemli tavsiyemiz sıkı giyinmeniz. Fakat burada ince bir detay var; kayak yapmak hareket gerektiren bir spor. Hiç bilmeseniz bile düştüm kalktım derken oldukça fazla efor sarf edip ısınıyorsunuz. Bunu da göz önüne alın ve ne bulursanız üstünüze giymeyin. 

İkinci olarak özellikle ilk defa kayak yapacak olanlar çok fazla düşecekleri için yedek kıyafet gerekli olabilir, şimdiden söyleyelim.

Erciyes Kayak Merkezi’nde kayak montu, kayak pantolonu, kayak takımı gibi kayak malzemeleri bulabileceğiniz dükkanlar mevcut.

erciyes 2 500x333 - Erciyes Kayak Merkezi Nerede Kalınır?
Giyim Tavsiyesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu