AKDAĞ

Ladik Akdağ Kayak Merkezi

Karadeniz’de kış keyfini Ladik Akdağ Kayak Merkezinde yaşayabilir, eşsiz manzarası, temiz havası ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilerine kış sezonu boyunca harika bir tatil fırsatı sunan Akdağ, yaz aylarında ise çim kayağı ile tercih edilen bir dağdır.

image 1 - Ladik Akdağ Kayak Merkezi
AKDAĞ KAYAK MERKEZİ

Akdağ, 1800 metre yükseklikte heybetli ve kocaman görüntüsü ile her yıl yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekmekte. Sadece Samsun’un değil, Amasya, Çorum ve Tokat gibi çevre illerde yaşayanlar tarafından sıklıkla tercih edilen Akdağ kayak merkezi bölgenin de kış turizmi açısından gözdesi halinde.

Ladik Akdağ Kayak Merkezi Nerede?

Ladik Akdağ Kayak Merkezi, Samsun’un Ladik ilçesine bağlı Büyükkızoğlu Köyünde bulunur. Samsun şehir merkezine 80 kilometre, Ladik ilçe merkezine ise 8 km uzaklıkta bulunur.

Samsun’a yaklaşık 1 saat mesafede olan Havza ilçesine gelmeden önce  karayolunda karşınıza çıkan Ladik tabelasından saparak ilçeye ulaşabilirsiniz. Buraya tabelaları takip ederek ulaşım sağlayabilirsiniz. İlçe merkezden buraya Akdağ tabelaları takip ederek buraya ulaşabilirsiniz.

Eğer aracınız yoksa Samsunun en uygun fiyatlarla hizmet sunan sponsorumuz 2T ARAÇ KİRALAMA firmasından bizleri söylerek indirimli şekilde araç kiralayabilirsiniz.

image 2 1024x478 - Ladik Akdağ Kayak Merkezi
http://www.samsunarackiralama55.com/

Amasya Havalimanı üzerinden gelecek olanlar ise endişelenmesin. Burası havalimanına sadece 35 kilometre uzaklıkta. 

image 3 - Ladik Akdağ Kayak Merkezi
AKDAĞ KAYAK MERKEZİ LOKASYON

Akdağ Kayak Merkezi Oteller

Akdağ kayak tesisleri çevresinde konaklama için birçok imkan mevcut. Bu nedenle kış tatili için burayı tercih ediyorsanız konaklama konusunda endişeniz olmasın.

Konaklayabileceğiniz tek tesis Gümüşpark Resort Otel, aynı şekilde yemek yiyebileceğiniz veya birşeyler içebileceğiniz tek yerde burası ve oldukça büyük. 180 kişilik restaurantı ve 150 kişilik kafeteryasında, geniş menü seçenekleriyle her türlü damak zevkine uygun yemekler bulmak mümkün. Tesiste farklı tipte oda bulunmakta, Standart, Suit ve Delux, fiyatlar ise haftaiçi, haftasonu ve sezona göre değişiyor.

image 4 - Ladik Akdağ Kayak Merkezi
Gümüşpark Resort İletişim Bilgileri
Tel : 90 362 771 25 05 – 90 362 771 25 20

Ayrıca inşaatı binmiş ama halan açılmamış olan 2 tane daha tesis mevcut. Tahminimce yakında hizmete girmiş olur.

Akdağ Kayak Merkezi kar kalınlığı ve Pisti

Samsun Ladik Akdağ Kayak Merkezi Pist sayısı altı adettir. Pistlerin uzunluğu en fazla 3500 metredir. Aynı zamanda kayak merkezindeki telesiyej uzunluğu yaklaşık 1350 metredir. Akdağ birçok kayak merkezine göre düşük rakımlı olduğu için yola çıkmadan önce kar yoğunluğu ile ilgili bilgi almak yararlı olabilir. Ladik Akdağ kayak sezonu genellikle Kasım ayında başlamakta ve Mart ayına kadar sürmektedir.

image 5 - Ladik Akdağ Kayak Merkezi

Telesiyej’in pistin en tepesine çıkması yaklaşık 10 dakikanızı alıyor. Telesiyej dışından yürüyen bant da bulunmakta, isterseniz bunuda tercih edebilirsiniz. Kayak yapmaya yeni başlayanlar ya da çocuklar için az eğimli pist de mevcut. Ayrıca bu pistler de kullanılmak üzere kızak kiralayabilirsiniz. Buranın içerisinde çevre yürüyüşleri yapabilir veya sevdiklerinizle tatilinizi unutulmaz kılacak fotoğraf çekimleri yapabilirsiniz.

Olumlu yada Olumsuz yorum ve görüşlerinizi bekliyoruz 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu